fbpx
20.8 C
Skopje

Совети за кладење на хокеј

АКТУЕЛНО

Кладење на хокеј е несекојдневно за овие простори, но тоа е многу популарно во Северна Европа и Канада. За сите љубители на кладењето на фудбал, овај спорт ќе биде интересен и им препорачуваме да го додадат во списокот. Со контролирана и одговорна игра хокејот може да претставува забавен начин за кладење, а оние со подлабоки познавања на хокејот може да остварат и добар профит.

За сите оние на кои стандардните спортови како фудбал и кошарка им имаат здосадено, хокејот е вистинско освежување. Покрај тоа што е забавен тој е и доста профитабилен. Една од причините за неговата профитабилност е тоа што поголем дел од тимовите во хокеј се изедначени. Реалниот износ на заработка на него е повеќе од добар. Па дури и со кладење на омилениот тим, може да направите профит поголем од онај во фудбал.


———————————————————
САМО УШТЕ 2 ДЕНА!
200% бонус до 200 EUR екслузивно во 10Bet казино!
1.Најавете се на казиното на 10Bet или креирајте сметка ТУКА
2.Направете уплата над 20 евра со промо кодот 200PHANTOM
3.Добијте 200% до 200 евра бонус
Регистрирај се на 10Bet казино 
———————————————————


кладење на хокеј

НАЧИНИ ВО КЛАДЕЊЕТО НА ХОКЕЈ

Во кладење на хокеј најпопуларен тип на кладење е „moneyline“ кладење или уште познато како чисто кладење. Ако тој што се клади на хокеј е доволно искусен и следи, може да оствари добар профит на овај начин. Хокејот најпопуларен е во Канада па многу освен што ги бодрат своите тимови тие и се кладат на нив. Во остатокот од светот хокејот како начин за кладење станува многу популарен благодарение на интернетот. Па така од кој било дел на светот може да се кладите на хокеј и да имате пренос во живо. Но сепак запомнете дека се работи за пари кои може лесно да се изгубат.

Moneyline кладењето е најпопуларно затоа што може да се кладите на победникот директно. Па така и вашата добивка може да ја подгнете одма по завршување на натпреварот. Ова е многу поедноставно од спортовите каде мора да се додава хендикеп со цел да се изедначат тимовите.

Најпозната лига во холеј е Националната Хокеј Лига во Северна Америка. Овде се работи за хокеј на мраз, а НХЛ се состои од 30 тимови, кои се од САД и Канада. Секој тим игра 82 натпревари во сезона, и тоа 41 натпревар на домашен и 41 на гостински терен. Па така како најдобра опција во кладењето на хокеј за повеќето претставува токму оваа „мејнстрим“ лига.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -