21.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

ОД РЕАЛ ДО ЈУНАЈТЕД: Ви го даваме Бејл и пари, но го сакаме….

Реал Мадрид е подготвен на се, за да го донесе во своите редови чуварот на голот од Манчестер Јунајтед Давид Де Геа.

Според шпанскиот весник Diario Gol, клубот од Мадрид го нуди Герет Бејл и плус пари за голманот на Црвените ѓаволи и националниот тим на Шпанија.

Во текот на оваа сезона Бејл страда од повреди, но сепак успеа да постигне 9 голови и 4 асистенции во 18 натпревари за тимот.

Тој со сигурност ќе биде продаден на крајот од сезоната, откако тренерот Зинадин Зидан нема планови за него во иднина поради фактот, што крилото многу неговите почести повреди.

https://www.youtube.com/watch?v=magAgY_r-1E

поврзани објави

Последни објави