fbpx
24.2 C
Skopje

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ положи свежо цвеќе на гробот на Гоце Делчев

АКТУЕЛНО

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Златко Перински положи свежо цвеќе на гробот на македонскиот револуционерен деец и великан Гоце Делчев во црквата Св. Спас по повод одбележувањето на 146 годишнината од неговото раѓање.

ФОТО

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -