fbpx
20.8 C
Skopje

ШОКАНТНО: 13 годишно фудбалер трагично починал на сред натпревар

АКТУЕЛНО

Шокантни информации ни пристигаат од Шпанија, каде починал 13 годишно момче на сред натпревар.

Младиот фудбалер на УД Алзира, 13 годишниот Начо Барбера трагично починал откако добил срцев напад, односно застој во нормалното работење на неговото срце на сред натпревар против ЦД Еспорт.

Извори од Шпанија брифираат дека момчето веднаш било спроведено до најблискиот клинички центар со цел да се обидат да му го спасат животот, но обидот завршил фатално, па момчето починал на пат кон болницата.

https://twitter.com/UDAlzira/status/959891865163182080?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fsportclub.mk%2F%25d0%25b3%25d0%25be%25d0%25bb%25d0%25b5%25d0%25bc%25d0%25b0-%25d1%2582%25d1%2580%25d0%25b0%25d0%25b3%25d0%25b5%25d0%25b4%25d0%25b8%25d1%2598%25d0%25b0-%25d0%25b2%25d0%25be-%25d1%2588%25d0%25bf%25d0%25b0%25d0%25bd%25d0%25b8%25d1%2598%25d0%25b0-13-%25d0%25b3%25d0%25be%25d0%25b4%25d0%25b8%25d1%2588%25d0%25b5%25d0%25bd%2F

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -