24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Гори автобус на ЈСП во центарот на Скопје

Се запали автобус на ЈСП на крстосницата на „Димитрија Чуповски“ и „Даме Груев“, објавија корисници на Фејсбук нагрупата Ѕид на сообраќајниот срам.

Автобусот што се запалил е број 50, а се работи за старите двојни автобуси кои новата власт ги врати во употреба.

Животот кој го ветуваше СДСМ со победата во Град Скопје само што пристигна, но за жал на граѓаните, ретроактивно.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави