fbpx
20.8 C
Skopje

Асистентот или голгетерот: Кој ја заслужува топката? Агуеро и Де Брујн во кавга по мечот

АКТУЕЛНО

Кевин Де Брујн вечерва ја запиша својата 12, 13, 14 асистенција оваа сезона.

Белгијанецот е клучен во победата на Сити во походот кон титулата, а настапот против Лестер покажа колку е ефективен и потребен во средниот ред на тимот на Пеп Гвардиола.

Мечот сепак го обележа Агуеро кој постигна четири голови, а кој по завршувањето на натпреварот му пријде на судијата и му ја побара топката.

Но, Де Брујн не сметаше дека тоа треба да биде така бидејќи тој запиша три асистенции и мислеше дека ја заслужува топката, по што 26. годишниот играч му ја зема на Агуеро.

Двата играчи имаа кратка расправија, по што се насмевнаа.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -