fbpx
2.8 C
Skopje

ВО ЖИВО: Инаугурацијата на претседателот Доналд Трамп

АКТУЕЛНО

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска официјално ќе стапи на должност, а неговиот прв работен ден како претседател на САД ќе го има во Понеделник.

За да ги следите сите случувања во живо од инаугурацијата кликнете ОВДЕ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -