fbpx
17.8 C
Skopje

ВИДЕО: Британец доби 14 месеци затвор затоа што со „Бентли“ вредно 160.000 фунти удрил во пензионер и побегнал !

АКТУЕЛНО

Британец доби 14 месеци затвор заради пребрзо возење. Тој со своето „Бентли“ вредно 160.000 фунти, возел низ тесна уличка во мирно предградие на Олд Амершам во Англија со брзина од над 100 километри на час по што удрил директно во возило кое го управувал пензионер.

46.годишниот Ричард Плам признал дека погрешил и му се извинил на пензионерот Тим Едвардс (74) во кого удрил. Од силината на идарот, возилото на пензионерот се превртело и удрило во ѕид. За среќа, старецот немал сериозни повреди. Бесниот возач побегнал, но полицијата го открила по трагите од крв. Сега ќе лежи затвор за несовесно возење.Ова е снимката од несреќата…

ВИДЕОТО Може да го гледате ОВДЕ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -