fbpx
19.8 C
Skopje

Антонио Димов нов директор на КПД „Идризово“

АКТУЕЛНО

По оставката на Ќерим Махмути, за нов директор на Казнено поправниот дом „Идризово“ назначен Антонио Димов. Промената на раководните функции во затворот следуваат откако Махмути се повлече од директорската позиција, по одлуката на Алијансата на Албанците да излезе од владината коалиција.

Димов има завршено економски факултет и е кадар од Либерално демократската партија каде ја извршувал функцијата генерален секретар.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -