fbpx
20.8 C
Skopje

Чех: Меси и Барса ќе бидат јако поразени, ќе заминат со солзи во очите…

АКТУЕЛНО

Поранешниот голман на Челси, Петр Чех со порака до каталонскиот клуб дека не баш така лесно ќе поминат на Стемфорд Бриџ. Веројатноста според него тие да заминат дома со пораз е многу голема.

– Тие имаат силен клуб. Го имаат еден од од најдобрите фудбалери во светот, Лионел Меси, но мислам дека овој пат ќе заминат дома со солзи во очите…

Чех беше голман на Сините од Лондон кога во полуфиналето од Лигата на шампионите беа оштетени од страна на судијата Овербо, кој во неколку наврати не досуди пенал, иако според прекршоците требаше.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -