fbpx
24.2 C
Skopje

Возниот парк на Реал Мадрид: Не се вози само Ауди, има и нешто поскапо (Фото)

АКТУЕЛНО

Возниот парк на Реал Мадрид е составен од марката Ауди кој е еден од најважните и најглавни спонзори на Реал Мадрид.Поради тоа секоја година играчите на Мадрид добиваат нови возила од ергелата на АУДИ.

Но, сепак има и играчи кои покрај автомобилите на АУДИ, користат и други модели како што Мерцедес, Бентли или пак Порше.

Кристијано Роналдо доаѓа на тренинзи со Мерцедес АМГ С65, кој изнесува  неверојатни 150.000 евра, додека Лука Модриќ доаѓа со машина на Бентли која има вредност од 170 илјади евра.

Најскромен е резервниот голман Кико Касилја кој вози Порше во вредност од 50 илјади евра.

Porsche

Bentley

Mercedes

Derbi.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -