30.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2024

Каракачанов пред 9 натовски министри лобира за прием на Македонија во НАТО

Заменик-премиерот и министер за одбрана на Бугарија Красимир Каракачанов учествува на состанокот на министрите на земјите од формат Б9, кој започна во Букурешт. Форумот е прв во овој формат на министрите за селекција.

На истиот, заменик премиерот Каракачанов пред 9 министри од НАТО лобира за прием односно за евроинтеграцијата на Западнииот Балкан во НАТО.

поврзани објави

Последни објави