3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

ФОТО: Една слика-милион зборови!

Џексон Фолман еден од тројцата преживеани од авионската несреќа на бразилскиот фудбалски клуб Чапекоенсе за првпат се појави во јавност.

Фолман остана без една нога, во количка, но со пехар во раце излезе на терен придружуван од другите двајца преживеани, Нето и Рушел по што гледачите како и споменатото трио ги совладаа големи емоции.

Од гледалиштето ечеше силен аплауз за помен на починатите како и поддршка за преживеаните кои не можеа да ги сокријат солзите од своите лице.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -