30.8 C
Skopje
Friday, June 21, 2024

Цело маало плаче за починатата Ангела: Детето почина во замрзнатата река

Страшната несреќа која се случи во Србија кога се излизга автомобил во заледена река, пти што излета дете и почина на лице место, го зави семејството во црнина.

Загинатата е 12-годишната Ангела Д. која во возилото била со својот чичко, кој потоа излегол и ја барал во водата во очај.

– Ова е огромна тага, девојчето до вчера беше тука. Воспитано, паметно и насмеано, велат сите соседи за српскиот Курир.

За жал, потрагата за девојчето завршила трагично кога таа испливала од водата.

поврзани објави

Последни објави