2.8 C
Skopje
Thursday, November 30, 2023

Од полноќ нови цени на горивата

Цената на горивата од полноќ во Македонија ќе биде зголемена за половина денар. Ова беше донесено на состанокот на Регулаторната комисија за Енергетика.

Согласно оваа одлука, Еуросупер БЦ 95 ќе се продава за 67 денари, а Еуросупер БС 98 за 69 денари. Цената на дизелот ќе остане иста, односно тој и понатаму ќе изнесува 53,5 денари по литар. Екстра лесното масло за домаќинство и натаму ќе изнесува 42 денари за литар.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -