30.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2024

Буфон: Реал не само што е подобар од Јуве, туку е најдобар клуб во светот. ЕВЕ ЗОШТО!

– Реал Мадрид е подобар тим од Јуве. Не го велам јас тоа, тоа го вели историјата, трофеите, бројките и поради сето ова, сметам дека трофејот во Лигата на шампионите и натаму останува многу тежок сон за остварување. Можеме да се натпреваруваме против Реал Мадрид, но тие многупати во историјата и во последните години докааа дека имаат нешто посебно во ова натпреварување, нешто екстра, – порачува Буфон кој во продолжение објаснува зошто Реал Мадрид е без конкуренција најдобриот клуб во светот.

Тој додава дека  Реал Мадрид е најдобриот клуб во светот и тоа со голема разлика во однос на останатите. Зарем некој се сомнева во тоа? Освоија три титули од последните четири едиции на Лигата на шампионите и тоа кажува повеќе од било што. Реал Мадрид е број еден и никој не може да го дискутира тоа.

поврзани објави

Последни објави