35.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

Вучиќ: Цело време сум во грч, не јадам, ниту пак спијам поради одговорноста што ја имам

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во изјава за медиумите за средбата меѓу него и германската канцеларка Ангела Меркел вели дека цело време е загрижен, а тоа го забележала токму и канцеларката Меркел.

Цело време сум загрижен. Забележа и канцеларката Меркел и за време на ручекот дека не можам да јадам ништо. Едноставно цели ноќи не спијам поради одговорноста што ја имам, вели Вучиќ и додава:

Цело време сум во грч, не можам ниту да се израдувам на сето тоа, поради сите овие политички прашања кои ги наследив.

поврзани објави

Последни објави