fbpx
-4.2 C
Skopje

Веќе ништо не е тајна, а навивачите предвреме се радуваат: Еве кој е најдобриот играч во Премиерлига!

АКТУЕЛНО

Неофицијално, но цела Англија веќе го знае името на добитникот на наградата за најдобар играч во Премиер лигата.

Мохамед Салах или Кевин Де Брујне?

Прашањето кое го поставува целата Премиер лига го доби одговорот, а тој гласи – Мохамед Салах.

Неколку познати новинари дојдоа до сознание дека токму Мохамед Салах ја освоил наградата за најдобар играч во Премиер лигата и дека таа ќе му биде доделена во недела.

Во оваа сезона од Премиер лигата Салах успеа да постигне 29 гола досега, 8 пати беше играч на натпревар и има 9 асистенции.

Останува до недела да се почека на потврдата…

Извор: СпортКлуб

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -