15.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Бездомник пронајден мртов во напуштена куќа во Битола

Во напуштена куќа на улицата „4 Ноември“ во Битола изутрината пронајден е мртов бездомникот С.Д. (48) кој подолго време живеел со уште еден бездомник П.А., исто така од Битола.

Случајот е регистриран во 5 часот и 50 минути кога пристигнала екипа на Итната медицинска помош и констатирала смрт кај С.Д. и тешка здравствена состојба кај П.А. кој е пренесен на лекување во битолскиот Клинички центар.

Обвинителството поведе истрага за овој случај и наредена е обдукција врз починатиот за утврдување на причините за неговата смрт.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави