fbpx
7.8 C
Skopje

ТИТО БЕЛИЧАНЕЦ: Да се направи чистка на сите што не се за ЕУ и НАТО

АКТУЕЛНО

„Време е за чистка на сите кои не се за НАТО и ЕУ“ – коментира Тито Беличанец, правник и професор на Правниот факултет во Скопје на преносот во живо од заедничката прес конференција на Зоран Заев и Јоханес Хан.

Прес-конфренциијата беше по повод подготовките за започнување на скриниг процес кој би требало да почне по добивањето на поканата, за што пак, ќе се одлучува идната година.

Ваквиот став на професорот Беличанец е во најмала рака скандалозен и неочекуван од интелектуалец, уште помалку професор.

Засега нема реакција од невладините организации кои до завчера бараа најстроги казни за ваквите повици за насилство и говор на омраза. Нема реакција ниту од надлежните инстутиции.

Извор: Република

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -