fbpx
-1.2 C
Skopje

Американската амбасада со предупредување: Не се движете кај Владата!

АКТУЕЛНО

Американската амбасада преку своите ресурси за известување, им соопштува на Американците кои живеат во Македонија, да не се движат на Булеварот Илинден, каде што се наоѓа Владата на Република Македонија.

Сето ова можеби е од сосема друг вид на внимателност, но неофицијалните информации говорат дека се можни немири, од каков вид непознато, но тие би можеле да излезат пред Владата.

Засега нема ништо официјално, освен што е видливо зголеменото присуство на полиција во повеќе делови на градот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -