10.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024
Платено политичко рекламирање

Норвешка на Мундијалот пристигна со вајлд-карта, но ќе се бори за злато!

Норвешката ракометна репрезентација сосема заслужено се избори за пласман во финалето, откако во драматична завршница по продолженија ја елиминираше Хрватска во полуфиналето.

Сепак, многумина воопшто и не знаат дека Норвешка не успеа да избори учество на Мундијалот во Франција, каде се најде откако доби специјална вајлд-карта, по елиминацијата која ја доживеаа од Словенија во баражот.

Во финалето Норвешка ќе ги одмери силите со фаворитот за златниот медал, домаќинот Франција која ја брани титулата, но и славеше на три од последните четири Светски првенства (2009, 2011 и 2015).

Дали специјалната покана ќе се покаже златна или пак само сребрена за Норвешка ќе дознаеме во недела во 17:30 часот.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави