27.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

ФОТО: Страотна сообраќајка кај „Лептокарија“

Синоќа на сред семафорите се случила страотна сообраќајна несреќа кај трговскиот центар „Лептокарија“ во Скопје, според информациите има повеќемина повредени.

Според оштетените возила, се гледа дека ударот бил страотен, поради што најверојатно се повредени шест лица од двата автомобили. Повеќе детали се чека од МВР во текот на денот.

поврзани објави

Последни објави