fbpx
18.8 C
Skopje

Дрита Ислами го освои последното место но тоа не ја спречи да лета орли (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Македонската атлетичарка Дрита Ислами, не само што не се прослави на Европското првенство во атлетика во Берлин, каде беше убедливо последна во квалификациите на 400 метри, туку направи и скандалозна фотографија која воопшто не и доликува на земјата што ја претставува.

Таа престојот во Германија го искористи да си напрафи фотографии за спомен, но се ќе беше во ред доколку не „леташе орли“, албански симболи кои се поврзани со иреднитистичката желба за создавање на Голема Албанија на територијата на Србија, Косово, Македонија и Црна Гора.

По ваквиот потег на атлетичарката на континенталниот собир, Агенцијата за малди и спорт и Атлетската федерација на Македонија треба добро да размислат дали Дрите (која не претставуваше и на Олимписките игри во Рио) во иднина треба да не претставува на големите атлетски натпреварување. За освојување на последното место може да се прати некој друг што нема да „лета орли“

Извор: Вечер Прес

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -