fbpx
1.8 C
Skopje

Стевче Јакимовски за Иванов: А отвори уста, а промаши, само ако спие не промашува! (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Денеска имаме претседател кој а отвори уста, а промаши. Само ако спие не промашува. Ова Стевче Јакимовски, поранешен градоначалник на Карпош од редовите на СДСМ го изјави за тогашниот и сегашен претседател на државата Ѓорге Иванов.

Пред само недела дена Јакимовски пак излезе и му порача на истиот овој претседател дека сите тие се со него и му даваат поддршка да остане цврсто на своите ставови за договорот за името.

https://www.youtube.com/watch?v=f57HpfW9n4Y

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -