fbpx
9.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Револтиран граѓанин: Ние сме лоповска држава, ние немаме што да јадеме

АКТУЕЛНО

Во интервју за Цивил Медиа на Скопскиот плоштад, револтиран граѓанин го искажува сето незадоволство од политиките кои се спроведуваат во нашата држава во годините од прогласувањето самостојност до денес.

Тој не напаѓа конкретно ниту една политичка партија, туку потенцира дека најчесто, политичарите кај нас мислат само на својот џеб, наместо за народот. Тој вели:

“Последни сме по сиромаштија и глад во Европа. Брука сме, сите ни се смеат. Последни сме по вработување, последни сме на сите скали. Дајте веќе да смениме име, и лично име би сменил, можеби ќе биде подобро, можеби ќе тргне. До кога ќе правиме атер на некој што се борел пред триста години на некој шо се борел, сега е друго време…”

НИЕ СМЕ ЛОПОВСКА ДРЖАВА

Posted by Civil MK on Wednesday, March 21, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -