fbpx
-1.2 C
Skopje

САД: Остануваме партнер на Македонија, а со идната влада очекуваме соработка

АКТУЕЛНО

„Очекуваме да работиме со македонската влада, кога ќе се формира, за напредување на евроатланска интеграција преку спроведување на реформите предвидени со Договорот од Пржино, особено во однос на владеењето на правото“.

Ова го велат од Амбасадата на САД откако мандатарот Никола Груевски не успеа да формира влада.

Од амбасадата на САД уште додаваат дека остануваат партнер на Македонија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -