fbpx
5.8 C
Skopje

Се слушаат грмотевици, невремето започна – на овие места попладнево најкритично

АКТУЕЛНО

Локално не се исклучува можноста и за ретка појава на град.

И натаму ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен и од североисточен правец додека максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 27 до 35 степени.

Од утре (вторник) па во следните неколку денови услови за нестабилност ќе има претежно на планините и во оние населени места кој се во близина на планините.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба.

Ова е состојбата и температурите низ Македонија денеска.

Веќе почна да беснее невреме, а се најавува и во Скопје.

По работа веднаш дома.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -