fbpx
11.8 C
Skopje

Турската актерка која ја гледавме во многу серии помина низ драма пред породувањето

АКТУЕЛНО

Познатата турска актерка која ја гледавме во многу серии, а последно како психијатар во Парампарче, убавата Шукран Овали, сега е во среќен брак со фудбалската ѕвезда Џанер Елклин, но пред породувањето доживеа драма.

Таа се породи на 20. август годинава, а веќе истиот ден се најдоа фотографии на Инстаграм од пресреќната двојка.

Познатата турска актерка Шукран Овали која македонските гледачи ја запознаа со улогата на Ајше во серијата „Парампарче“, стана мајка за првпат.

Таа се породи пред неколку дена и на свет донесе девојче кое го доби името Михран Ело.

Убавата вест ја споделија со споругот Џанер Еркин со кого се во брак од месец јануари годинава.

Поранешната сопруга на фудбалерот го направи најголемиот проблем, кога при свадбата на парот доживеа нервен слом и беше пренесена во болница.

Иако на почетокот изгледало дека парот кој неколку години бил во брак мирно се развел, сепак, фудбалерот покренал тужба за старателство зошто сопругата го изневерила.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -