fbpx
11.8 C
Skopje

Во 2016 победи во „Ѕвездите на Гранд“, а оттогаш го снема: Еве што се случува со ова момче…

АКТУЕЛНО

Ибро Бублин, деветнаесет годишник од Сараево, победи на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ во 2016 година.

Тој тогаш се уште беше малолетен, но младите години не можеа да ги намалат неговите исклучителни вокални способности.

https://www.instagram.com/p/BmtcUhiHc4Z/?taken-by=bublinibro

View this post on Instagram

Uvijek nasmijan i vedar! Dobri moj Halid ❤

A post shared by Ibro Bublin (@ibro_bublin) on

Му предвидуваа голема слава и кариера, меѓутоа по победата ретко се појавува во медиумите и песна се уште не снимил.

View this post on Instagram

#😊 #❤

A post shared by Ibro Bublin (@ibro_bublin) on

Сепак, тој е доста млад и нема сомнеж дека неговото време допрва доаѓа. Од победата поминаа две години, но како што може да се види од неговите нови фотографии, тој е речиси истиот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -