fbpx
8.8 C
Skopje

Јакимовски: На 30 септември народот ќе си прави ајвар, и со тенкови ако сакаат нека дојдат не се плашам

АКТУЕЛНО

Кривична пријава за „бесправно градење“ против поранешниот градоначалник на општина Карпош Стевчо Јакимовски поднесе Управата за финансиска полиција.

– Наместо да спречува дивоградби, градоначалникот С.Ј. дозволил објектот на Општина Карпош каде што е сместена општинската администрација да се изгради без одобрение за градба и без соодветно архитектноско-урбанистичка документација, соопшти Управата за финансиска полиција.

Тој за Сител изјави дека не се грижи и со тенкови да дојдат по него.

Стевчо Јакимовски по кривичната пријава за него изјави дека и со тенкови да дојдат СДСМ по него тој не се грижи и дека ќе си прави ајвар на референдумот, а народот ќе го даде одговорот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -