fbpx
6.8 C
Skopje

Сања Николич пред два дена славеше роденден, а мангупот Слаткар и честиташе на овој начин (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Сопругата на популарниот македонски рапер Марко Маринковиќ – Слаткар, Сања Николиќ, пред неколку дена имаше убав повод за славење.

Некогашната мисица и ТВ водителка отсекогаш била дискретна кога е во прашање приватноста на социјналните мрежи, но затоа нејзиниот сакан, не толку е резервиран и понекогаш знае да објави нешто заедничко и да откри детали од нивниот брачен живот.

Имено, Сања пред неколку дена наполни 36 години, а на нејзините профили се редеа роденденски честитки од пријателите. Освен непосредно, Марко доби желба тоа да го направи и преку Инстаграм, па објави нејзина фотографија и напиша:

-Среќен роденден на мојата убава сопруга,напиша Марко.

View this post on Instagram

Happy birthday to my beautiful wife @sanjanikolic 😀❤️🎂

A post shared by Slatkaristika (@slatkaristika.official) on

За свадбата специјално и напиша песна, а можеби и за роденденот смислил нешто оригинално во негов стил.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -