fbpx
11.8 C
Skopje

Генерал Ангелов: Бојкотирам имаат право на буџетски пари за референдумска кампања

АКТУЕЛНО

Генерал Стојанче Ангелов во интервју за Алфа ТВ го нарече раководството на СДСМ поинакво од претходното, односно демократско кое од Македонија сака да стане европска земја.

Тој рече дека не верува дека било која идна влада би можела да постигне подобар договор од сегашниот, а доколку граѓаните се одлучат за бојкот тогаш Македонија се осудува на самоизолација.

  • Бојкотирам имаат право на буџетски пари за референдумска кампања, ако истото формално правно може да им биде овозможено, рече Ангелов.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -