fbpx
8.8 C
Skopje

Зет како мед: Вереникот на Лора Турунџиева со пред свадбени изненадувања (фото)

АКТУЕЛНО

Ќерката на Сузана Турунџиева, Лора Турунџиева неодамна се сврши и му кажа „да“ на нејзиното момче Филип.

По свршувачката полека течат и подготовките за свадбата. Кога станува збор за зетот, мајките секогаш го сакаат најдоброто за нивните ќерки, а зетот на Сузана досега одлично се покажа.

Тој често знае да и покаже на Лора колку ја сака, па така и беше овој пат.

Филип, идниот сопруг на Лора, на маичка испринта текст „Моето срце му припаѓа на тебе Л.Т“, а оваа фотографија Сузе ја објави на Фејсбук.

Водителката и музичар може само да биде среќна и горда што нејзината ќерка одбрала вакво момче за сопруг.

Извор: Вистина

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -