5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

Велиновски: Бодовите ќе ги донесеме во Штип

Фудбалерот на ФК Брегалница Штип 19. годишниот Кристијан Велиновски на пресот на Брегалница пред утрешното дерби во Пехчево изјави дека работеле напорно и е убеден дека ќе прикажат добра игра, со цел конечна победа на неговиот тим.

Не очекува тешка средба во Пехчево, против добро организираната екипа на Кит-го.Очеливам добра игра на моите фудбалери. Ги анализиравме слабите и добрите страни на Кит-го..Наша цел е да заминеме од Пехчево со трите бода…“- изјави тренерот Емил Грнев.

„Атмосферата во клубот е на највисоко ниво. Ако успееме да ги реализираме задачите на Стручниот штаб, верувам дека можеме да дојдеме до трите вода….“- изјави Никола Серафимов.

„Работевме напорно. Убеден сум дека ќе прикажеме добра игра и нема да разочараме. Сметам дека бодовите ќе ги донесеме во Штип…“- рече Кристијан Велиновски.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -