fbpx
9.8 C
Skopje

Заев во Валандово пречекан со транспарент: “Само една има вистина, има една Македонија“

АКТУЕЛНО

Премиерот на Република Македонија ја продолжува кампањата со која бара од граѓаните да гласаат „3А“ на референдумот за договорот со Грција и промената на уставното име на Македонија.

Тој денеска беше во Валандово, каде со транспарент беше пречекан од граѓаните.

-Само една има вистина има една Македонија, пишуваше на транспарентот со кој граѓаните го пречекаа Зоран Заев.

Инаку, како и вчера во Штип, многу мал интерес од страна на граѓаните имаше и во Валандово, на трибината на која говореше премиерот на државата, имаше околу 100-тина луѓе.

Извор: Курир

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -