fbpx
13.8 C
Skopje

Бобан Авалон: Скопје ми личи на еден огромен контејнер – никогаш не било вака

АКТУЕЛНО

Статус на Бобан Авалон:

Јас не знам кој е одговорен ама некој мора да реагира. Скопје во своето централно подрачје личи на предградие на Пакистан. Секоја тревна површина е запоседната од Роми, ѓубре на тони, низ град во секој момент има стотици запрежни коли , “мотори” – колички и сл…околу секој контејнер.

Никогаш појадно не било, пишува сопственикот на Авалон продукција, Бобан Милошески на својот Фејсбук профили додава дека Скопје личи на еден џиновски контејнер.

Извор: Република

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -