fbpx
6.8 C
Skopje

Донесено мртво бебе во поликлиниката „Ченто“

АКТУЕЛНО

Вчера околу 7:40 минути наутро, во поликлиниката „Ченто“ било донесено мртво бебе.

Бебето било старо околу четири месеци, а случајот во полицијата го пријавила медицинската сестра која била на смена.

Од полицијата најавија дека се преземаат сите мерки за расчистување на случајот, а подетални информации сеуште не се откриваат.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -