fbpx
-4.2 C
Skopje

Неделава конечно среќата ќе им се насмевне на овие хороскопски знаци

АКТУЕЛНО

ОВЕН

Оваа недела може да ве изненади со неочекувани настани поврзани со кариера или образование на дете. Ако сте вклучени во некој процес поврзан со лекување на дете/младо лице, очекувајте успех или поволен развој. Вести, состаноци и други настани поврзани со личност во знакот на Шкорпија, Рак или Риби ќе ве орасположат.

Оособено успешна недела за жените-Овен ако претходно направиле планови и заложби. Предупредување – бидете внимателни во односите со личност во знакот на Бик, Девица или Јарец. Еден од вас двајцата ќе биде измамен од нешто, изманипулиран, или повреден. Бидете претпазливи за било која информација добиена од таква личност.

БЛИЗНАЦИ

Ќе имате успешен развој на работа/во бизнисот со партнери од други градови и земји. Ќе доживеете и успех во увоз/извоз, работата или студирањето во странство и слично. Радост во домот од финансиска добивка, финансиски договор, неочекувани пари.

Проблеми ќе искрснат за жените- Близнаци во врска со девојка или млада жена. Младите Близнаци ќе се соочат со авторитарно однесување на дедо, татко или постар брат. Ќе патувате за бизнис/работа и дефинитивно очекувајте успех. Поволна недела да започнете нова работа/проект во друго место или земја.

РАК

Оваа недела ќе ви донесе многу изненадувања, но едно од нив ќе ви се стори речиси неверојатно.

Вртење на главата е за оние игри во кои се делат награди и во кои никогаш не сте верувале.

Ќе поверувате, кога ви се јават и ви соопштат дека сте добиле прилично пристојна сума, која ќе ви дојде за последните планови кои си мислевте дека треба да ги одложите за доста натаму во времето.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -