fbpx
6.8 C
Skopje

Невреме веќе беснее низ Македонија – на овие места дожд и грмотевици

АКТУЕЛНО

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со краткотраен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умрена облачност, попладне со краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

Ова се температурите и моменталната состојба во Македонија.

Некаде веќе беснее невреме, се најавува и во Скопје.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -