fbpx
8.8 C
Skopje

(ФОТО) Беше омилена пејачка на Балканот, се сликаше со Тоше, а сега е заедно со него

АКТУЕЛНО

Пред само неколку месеци босанската пејачка Дона Арес која се прослави во минатото низ целиот Балкан со нејзините хитови не успеа да ја победи битката со ракот и почина на 40 години.

Пејачката Азра Колаковиќ позната како Дона Арес почина во родниот град Бихаќ, по три годишна борба со ракот на грлото на матката.

Доказ дека пејачката не е заборавена е фотографијата која овие денови кружи низ социјалните мрежи каде таа е во друштво на Тоше Проески.

Зад себе и двајцата оставија голем број на хитови, а дел од коментарите се дека „ангелите веќе се на небото“, погледнете.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -