fbpx
7.8 C
Skopje

Најлошата промена со времето допрва доаѓа, бидете подготвени

АКТУЕЛНО

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 19 степени, а дневната од 26 до 33 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе се движи од 15 до 30 степени.

Во следните два дена ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Во попладневните часови во планинските региони не е исклучена можноста за краткотраен дожд. В сабота кон крајот на денот и во недела ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд и грмежи.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -