fbpx
13.8 C
Skopje

МАЛКУ ФАЛЕШЕ: Премиерот Заев го поттурна германското знаме на прес-конференцијата, за среќа истото остана да стои во положбата во која е наместено

АКТУЕЛНО

Премиерот Зоран Заев денеска при посетата на германската канцеларка Ангела Меркел пред почетокот на прес-конференцијата во Владата на Република Македонија, упатувајќи се до својата говорница, случајно го поттурна германското знаме, притоа истото остана да стои во положбата во која беше и наместено.

Она што беше интересно во целиов случај е што премиерот Заев го фати знамето, со цел истото да се задржи во состојбата во која беше наместено, а истава ситуација извлече и насмевка од премиерот кој упати поглед со кој како да сакаше да прати порака дека тој лично сега се уверува дали знамето можеби повторно не е утнато.

Возбуден ? 😂

Posted by Ангела Тасева on Saturday, September 8, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -