fbpx
7.8 C
Skopje

Хрватка наведува осум причини зошто треба да се оди во Охрид “на море”

АКТУЕЛНО

Хрватската блогерка Мија Дропуљиќ од Загреб летово го посетила Охрид и била воодушевена од, како што го нарече, „бисерот на Македонија“. Мија пишува дека оваа година на прашањето, „Каде на море?“ одговорила На Охрид“. Според неа најдобриот одговор на прашањето што следи, зошто баш Македонија, е да се посети Охрид.

Охридско Езеро

Заливот на коските и манастирот „Св. Наум“

Македонската храна

Зајдисонцето кај Канео

Охридските бисери

Охридските бутици

Луѓето

Целата нејзина репортажа од Охрид може да ја прочитате на линкот тука

Извор: Република

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -