5.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

Ципрас ја прифати оставката на Коѕијас и го презема МНР со цел „успешно да се заврши Договорот од Преспа“

Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја прифати оставката на министерот за надворешни работи Никос Коѕијас и му се заблагодари за неговиот придонес во Владата и за земјата во изминатите 3,5 години, соопштуваат од кабинетот на грчкиот премиер, јави дописничката на МИА од Атина.

Раководењето со Министерството за надворешни работи ќе го преземе премиерот на Грција „за да помогне со сите сили за успешно завршување на Договорот од Преспа“.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -