27.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

Благоја Грујовски и Татјана Стојановска повторно заедно ФОТО

Некогашниот најпопуларен македонски пар на естрадата, водителката Татјана Стојановска и пејачот Благоја Грујовски, повторно се обединија, но овој пат поради хуманитарна цел.

Тања и Баже ја снимија химната за хуманитарниот настан „Игри без маска, театар без дискриминација“, со која се одбележува петгодишниот јубилеј на оваа организација.

Поранешната Мис на Македонија и пејачот се венчаа 1997 година, а се разведоа по десет години брак. Тие го имаат синот Матеј. Додека беа заедно медиумите ги нарекуваа една од најубавите двојки во Македонија.

поврзани објави

Последни објави