7.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Драма на автопатот Куманово – Скопје: Три маскирани и вооружени лица упаднале во бензинска

Во изминатата ноќ на автопатот Куманово – Скопје се одвивала вистинска драма. Целиот настан се одиграл на бензинска пумпа во атар на селото Романовце.

Како што наведува МВР, на 22.10.2018 година околу 03,35 часот било пријавено дека на автопатот Куманово-Скопје, на бензинска пумпа во атар на село Романовце, три маскирани лица со закана со пиштол и употреба на физичка сила извршиле разбојништво над двајца вработени при што одзеле околу 15.000 денари и мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -