fbpx
-6.2 C
Skopje

Дарко Лазиќ во тешка состојба: Има повреди на главата, скршени ребра и говори неповрзано

АКТУЕЛНО

Познатиот српски пејач, Дарко Лазиќ утрово доживеа тешка сообраќајна несреќа во близина на Печинац. Автомобилот излета од патот и се преврте, а пејачот со доста мака едвај го извадиле.

Тој веднаш бил транспортиран во КБЦ Земун каде е сместен на оделението за интензивна нега. Како што се дознава, Лазиќ добил повреди на главата, скршеницата на бутната коска и скршени ребра.

Лазиќ зборува неповрзано и изјавил дека тој не го возел автомобилот иако тој бил сам во него во моментот на несреќата и не бил врзан со безбедносен појас.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -