fbpx
-4.2 C
Skopje

Борјан Јовановски до Миленко Неделковски: Кога ќе ми ги вратиш парите?, па започна жестока дебата

АКТУЕЛНО

Новинариот Миленко Неделковски пред неколку дена беше приведен во полициска станица на распит поради кривична пријава за коментар на Фејсбук.

Неделковски беше пуштен на слобода, па веднаш продолжи да и се обраќа на јавноста преку социјалната мрежа Фејсбук.

Интересен момент беше коментарот на неговиот колега новинар, Борјан Јовановски кој му напиша:

„Мики абе парите кога ќе ги вратиш… дужиш знаеш…по судска пресуда“

На ова должен не му остана Миленко кој му врати: Боки, да ги земам од Зоран Божиновски, па тогаш ќе видиме“, по ова се разврза жестока дебата во која имаше и невкусни зборови.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -