fbpx
16.8 C
Skopje

Шестмина упаднале во стан на 19-годишен Скопјанец – го претепале и ја земале неговата сестра

АКТУЕЛНО

На 23.10.2018 година во 20.15 часот во СВР Скопје, И.М.(19) од Скопје пријавил дека истиот ден во 20.00 часот во неговиот дом дошле лицата А.Г., С.Г., З.„Н“, С.„Н“, А.„Н“ и уште две непознати лица и физички го нападнале него и неговиот зет Ф.Р..

Но тука не завршила драмата, во продолжение следело грабнување. Како што се наведува после тоа, А.Г. ја однел Д.А., со која А.Г. претходно бил во врска.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и за целосно расчистување на случајот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -